Kariyer

Ortalama 12 senelik süre zarfında stajyerlik sürelerimi ve işsiz kaldığım süreleri de katarak;

Çalıştığım tüm kurumlarda; (TV kanalları, prodüksiyon şirketlerinde (reklam ajansları), AVM, eğitim kurumu, mağazacılık sektörünün e-ticaret kolu)

TEKNİK OLARAK ana kumanda odasında, rejide, stüdyolarda, kurgu odalarında ve etkinlik merkezlerinde, işin amacına uygun bir şekilde hedefe ulaşmayı denedim, iş bitmeden ofisten çıkmadım. 🙂

PROGRAM YAPIMI VE PROGRAM YÖNETİMİ OLARAK metin yazmak, makale yazmak, senaryo özeti (sinopsis) çıkarmak işlerinin yanı sıra, yapımı düşünülen program hakkında ön incelemelerde ve araştırmalarda bulundum.

HABER SİTELERİNDE haberleri girip, social ağ hesaplarına entegre ettim.

YÖNETİM OLARAK ise, işi doğru analiz edip, kısa sürede sonuçlandırdım. Sonuçlandıramadığım işler için de, en azından çaba harcadım.

Çalıştığım hiçbir kurumda hiçbir şeyi hazır elde etmedim. Ya sıfırdan teslim alıp her şeyi baştan kurduk, ya da dağıtılmış, parçalanmış olarak bir departman teslim alıp o departmanı düzene sokmaya çalıştım. Bu durum bana çok şey öğretti.

Daha yolumuz uzun…

Stajyer

atv Ana Kumanda Odası ve Mobile Departmanı’nda 35 gün kadar staj yaptım. Çok sayıda tecrübe kazandım. EURO 2008’in maç kasetlerine bu kadar yakın olmak, o zamanlar meşhur olan cep telefonu içeriklerinin alt bat duyurusunu yapmak, Mavi Şeker programının canlı yayınına ortak olmak, asansörlerde TV ünlüleri ile beraber çıkıp inmek ve SELENA dizisinin tekrarını yayınlamak, hatıralarımda hâlâ taze kalan şeyler.

Stajyer

kanal 1‘de (şu an güncel adı ile Bloomberg TV) yayınlanan Genç Link programında çok kısa bir süre staj yaptım.

Pazarlama Müdürü

mova park AVM‘de, Pazarlama Departmanı olarak 2012 senesinde social media, PR, marketing, events, campaings, photography, video editing namına o güne kadar kazandığım tüm tecrübeleri sergilediğim bir iş deneyimi yaşadım. Mercedes Otomobil Çekilişi ve Okul Kampanyası gibi AVM etkinliklerini planladım ve yönettim.

LED Screen Operator

nar ajans‘ta After Effects ve EDIUS’u yoğun olarak kullandım. Mardin City isimli haber sitesi ile de gerçek anlamda yerel basın olma tecrübesini yaşadım. Ünvanım Creative Director idi. =) LED screen operation, social media, Mardin City editor, foto muhabir, After Effects/EDIUS operator, şehir içi ulaşım ağlarına prodüksiyon çözümleri, kurumlara prodüksiyonlar… Mardin City haber sitesi tüm yönetimi. (Haber toplama, haber yazma, haber ajanslarının havuzlarına düşen haberleri analiz etme, foto muhabirlik, röportajlar, özel haberler…) Bir aile şirketinde çalışmanın ne demek olduğunu çok iyi anladım. Sayamayacağım kadar çok tecrübe edindim.

Editing Operator-MCR

47 TV‘de, bir kanalın sıfırdan doğuşuna şahit oldum, Reji-Ana Kumanda Masası deneyimi harika idi. vMix ve EDIUS’u ilerletme fırsatı yakaladım. Antik Kent Mardin’in uydudan (Astra) yayın yapan tek TV kanalı. Bir TV kanalının doğum sürecine şahit olmak hoş bir his. vMix’e hakimiyet – iyi derecede. YAMAHA MG166C ses mixeri encoder-metro internet mantığı… intercom cihazı Yayın-Havuz sistemi atv’de yaptığım stajdan sonra 2. canlı yayın tecrübesini de bu kurumda kazandım.

Editing Operator

İletişim Matbaası‘nda ise bir matbaanın social media ve PR işleri nasıl olur, olaya yön vermeye çalıştım, Mardin’in ilk Web TV’sini kurdum ve geliştirdim.

IT/Coding&Robotics

Bahçeşehir Koleji, çok kısa kanaltürk deneyimi sonrası çalıştığım en büyük 2. kurumsal şirket diyebilirim. 5 seneyi tamamladığım işyerinde neler mi yaptım?

1,5 sene (3 eğitim dönemi) coding, robotics derslerine girdim. Formasyonum olmamasına rağmen, kurumda bilişim öğretmeni olmadığı için ben girdim. Çok ilgi çekici bir tecrübe oldu benim adıma. Minikler beni çok sevdi, ben de onları çok sevdim. Anasınıfı 5 Yaş’tan başlayarak, ilköğretim 4.sınıfa kadar coding, robotics derslerine girmek çok ilgi çekici bir tecrübe oldu.

Kurumun fotokopi sorumlusu olmadığı için renkli ve siyah beyaz fotokopileri hep ben çektim. Çok ama çok kötü bir deneyim olduğunu söyleyebilirim. Alerjim olmasına rağmen binlerce kağıdın ve tonerlerin arasında günlük IT işlerini yürütmek çok ama çok zor idi. 70 hoca x 50 dosya x 600 kişi = … fotokopi çekmekten asıl işimi yapamadığım, gecelediğim çok gün oldu.

Kağıt üstünde, bu kurumun Bilgi İşlem Departmanı’na bakıyorum. Bilgi İşlem Destek Uzmanı olarak anlandırılan görev tanımımda, STOYS (Servis Tabanlı Okul Yönetim Sistemi) , Kurum NET “:)” , Raunt, Microsoft Active Directory, Apple TV’leri sınıflara entegre ettim. Akıllı tahtaları kurdum ve kısa eğitimini verdim. İlk dönemler tüm hocaların ve personelin maillerini veritabanına ben açtım, ayrıldıklarında da hesaplarını kapattım. O zamanlar GMail / Google altyapısını kullanıyorduk. Daha sonraları Office 365 / Microsoft tabanına geçtiğimiz için çok daha büyük bir ağda çalıştık ve bu işler bayağı detaylandırıldı. Active Directory / Etki alanına-domaine alma işlemlerini yapmaya başladım. Her sene başında 1-7.kademeler arasında okuyan tüm miniklerin tabletlerini toplayıp, Mac Mini ile, ilgili kademeye ait uygulamaları yükledim. Tablet tabanlı eğitim veren bir kurum olduğumuz için her öğrencinin Apple iPad’i olması gerekiyor idi. Velilere STOYS üstünden SMS atma işi de bende idi. Her gün çeşitli konularda çok sayıda SMS attım. Manage Engine ile envanter kayıdını, Help Desk ile de yardım/arıza taleplerini karşılamaya çalıştım. Bu sistemleri az da olsa denemiş oldum. Kuruma ait web sitelerini, her kademede (anaokulu, ilkokul, ortaokul, anadolu lisesi) ihtiyaçlar doğrultusunda güncel tutmaya çalıştım. Özel bir okul olduğumuz için her gün yapılan deneme sınavlarını da ben okutup, sınav datalarını genel müdürlüğe gönderdim. (Bu işlemin adı ölçme ve değerlendirme)

e-ticaret Direktörü

Erdal Ayakkabı – e-ticaret projemiz, hem web sitemiz hem de pazaryerlerinde (hepsiburada, n11, trendyol) Türkiye’nin öncü ayakkabı markalarından biri olma yolunda ilerliyoruz. Web sitesinin kuruluş aşaması, pazaryeri entegrasyonu, sosyal ağ süreçleri, ürün çekim, kesim ve ürünlerin siteye yüklenmesi, tüm tanıtımlarının yapılması süreçleri…. Muhasebe programı entegrasyonu, stok, fiyatlandırma ve güncelleme… Tüm aşamaları adım adım öğrenmeye çabalıyorum.

Web sitenizi WordPress.com' da kurun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: